KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848309
nr 1284 8309
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Oljemålning, Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. "två figurer, Frankrike", signerad. Olja på pannå, 38x45 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 18:55:18
28/10 18:39:22
Ivar Morsing
Läs mer om Ivar Morsing